Skip to content

Sedáky pro lidi

Jak víte, co je to antidekubitní sedák? Je to takové, když třeba má někdo hemeroidy anebo je třeba po operaci, tak se mu to bude opravdu hodit antidekubitní sedák. Musím uznat, že antidekubitní sedák používala i moje babička tak i moje maminka. Moje babička ho používala kvůli tomu, že se jí špatně chodilo a denně nachodila možná tak maximálně pět minut chůze. Já vím, že je to opravdu hodně málo a my v rodině jsme se moc snažili, aby naše babička chodila také častěji po místnosti. Opravdu nejlepší je, když třeba každý člověk každou půlhodinu se jde na dvě či tři minuty projít. Aby se stihly prokrvit všechny končetiny a také aby se prohnala krev celým tělem, jak vždycky říkal dříve můj dědeček.

Seďte pohodlně.

Jenomže babičku tak strašně moc bolely klouby a kolena, že raději vůbec nechodila. Takže když třeba seděla a hráli jsme karty a pili kávu, tak babička si pořídila antidekubitní sedák. Tedy ne přímo babička, protože ona vždycky říkala, že nebude utrácet za blbosti. Podle mého názoru ale antidekubitní sedák není vůbec žádná blbost. Podle mého názoru antidekubitní sedák je něco, co člověku uleví. A také vám řeknu, na co moje maminka používala také antidekubitní sedák. A to hlavně na to, když byla po porodu a měla potom hrozné a nekvalitní šití. To myslím tím to šití dole. Když rodila, taky ji nějak špatně nastřihli anebo se maminka možná sama natrhala.

Pohodlné sedáky.

Takže se jí potom velice špatně sedělo. Proto mamince také velice pomohl antidekubitní sedák, který používala snad asi dva měsíce, než se jí jizva mezi nohama úplně zlepšila. To moji babičku zase trápilo to, že jak byla strašně hubená, tak jí vadilo, jaksi sedí na kosti. Je to velice nepříjemné a já ani to moc popsat nedokážu, protože jsem ještě neměla ani jeden problém. Doufám, že snad mít ani nikdy nebudu. Proto si myslím, že antidekubitní sedák by měl mít v záloze opravdu každý člověk, který nemůže chodit anebo který je velice omezen na pohybu. Věřte mi, že dekubity jsou potom velice bolestivé a můžou také mokvat a začít také hnít.