Skip to content

Proč si vybrat psa zodpovědně


Psa má skoro každý. Mít psa je pro nás naprosto přirozené a svého psa má mnoho domácností napříč světem. Pes je pro člověka společníkem na cestě životem už tisíce let, a ani dnes tomu není jinak. Někdo miluje malé psy, někdo dává přednost větším plemenům. Pokud zrovna hledáte jakého psa si pořídit, rozhodně se nad výběrem svého psího společníka pořádně zamyslete. Pokud zvolíte špatně, značíte tím život nejen psovi, ale možná i sobě. Tým se to zejména velkých plemen, která potřebují pravidelný výcvik a spoustu vašeho času, což každý nemá.

spící akita

Jak psa vybrat
Každý máme nějakého favorita. Každý má svého oblíbeného psa, který se mu líbí třeba už od dětství. Jenže pokud si vybíráme psa pro společný život, musíme si zodpovědět několik otázek a až to uděláme, měli bychom si je projít ještě jednou, abychom věděli zda jsme odpovídali pravdivě. Co si tedy musíme zodpovědět?

Kolik máme času
Záleží i na tom jak starého psa chcete kupovat, protože i štěně potřebuje hodně času. Musíte ho naučit se venčit, pes by měl umět i základní povely, a některá plemena jsou na váš čas opravdu velmi náročná. Pokud se nebudete věnovat třeba rotvajlerovi, problém na sebe nenechá dlouho čekat. Je lepší si poradit raději malého psa, než se snažit být trendy a pořídit si velkého psa, kterého nezvládnete. Takový pes často končí v útulku – a to ještě v lepším případě.

Kam si psa chceme pořídit
Máte dům s velkou zahradou kde se pes bez problému vylítá? A nebo bydlíte v garsonce kam se sotva vejdete? Pak bude lepší si pořídit malého psa a nebo žádného. Prostředí je i pro psa velmi důležité.

akita inu

Velmi žádaná je akita inu, která je nejen skvělým společníkem ale i perfektním hlídačem. Má přátelskou, klidnou a vyrovnanou povahu, ale miluje děti, a proto ji volí rodiny s malými dětmi. Nepotřebuje tolik času a vystačí si sama. My jsme jedna z nejlepších světových chovatelských stanic, kde akitu můžete sehnat. Určitě vás bude zajímat jaká je za akita inu cena https://kenichiai.com/stenata/stenata-na-prodej/. Prohlédněte si náš web a aktuálně volná štěňata a ozvěte se nám, cenu vám rádi dělíme.