Skip to content

Podnikání někdy potřebuje podpořit

Skuteční soukromí podnikatelé pracují a pracují. Často pracují takzvaně od slunka do slunka, od nevidím do nevidím, nejednou neznají https://wave.rozhlas.cz/vedci-objevili-novy-lidsky-organ-v-travicim-ustroji-zatim-ale-neznaji-jeho-5185359 volné soboty a neděle, činí se ve všední dny i o svátcích. A člověka pak napadne, že když jsou tím pádem daleko výkonnější než nějací zaměstnanci, musí mít také o poznání vyšší příjmy. A realita někdy tento názor potvrzuje.

rozložená eura

Ovem navzdory tomu není pravdou, že by se všichni soukromí podnikatelé měli skvěle. Pouhá píle a nasazení tu totiž nestačí. Ještě je třeba, aby se taková snaha i vyplácela. A to se nemusí nezbytně dít. Když totiž podnikatel pracuje, pracuje pro své zákazníky, odběratele, prostě pro cizí lidi. A ti mu také mohou udělat pověstnou čáru přes rozpočet. Třeba zboží odeberou, ale nezaplatí, třeba o to nabízené ani neprojeví zájem a toto tedy zůstane ležet někde na skladě, třeba se v podnikatelově provozu něco porouchá, nečekaně podraží vstupy, zvednou se povinné odvody… A v důsledku toho se pak mohou i ti nejlepší podnikatelé dostat do potíží. A než se tyto potíže vyřeší, potřebovali by si tedy někde nějaké peníze půjčit.

Jenže když se soukromníkům nedaří, nemají o ně jako o své klienty banky zrovna zájem. A jejich žádostem o půjčky nevyhoví. A oni podnikatelé aby si pak zoufali.

eura v peněžence

Ale zoufat si nemusí, pokud vědí, že existuje i hypotéka bez registru. Protože takovou nebankovní hypotéku si mohou bez problémů vzít i poměrně neúspěšní podnikatelé. Tady jde jenom o to, aby dotyční zvládali splácení a aby dali za půjčené peníze jako záruku do zástavy nějaký svůj nemovitý majetek. Což si podnikatelé obvykle mohou dovolit. A když to zvládnou, peníze tu dostanou.

Nikdo ze soukromníků tak není ztracený, když se mu náhodou dočasně nevede po finanční stránce nejlépe. Každý má nějakou možnost, jak sehnat půjčku. A jde jen o to, zda o takové možnosti podnikatel ví a zda projeví zájem právě o tu nejsprávnější půjčku.