Skip to content

Nemůžeme nemít peníze


Vsadím se, že kdybyste se teď prošacovali, nejspíše najdete nějaké peníze, které máte při sobě. A jestli ne přímo při sobě, pak aspoň máte možnost si je v dostatečně krátkém časovém horizontu sehnat. Tedy máte je dejme tomu doma, na účtu a podobně. A jestli tomu tak není a vy žádné dostupné finanční prostředky nemáte? Tak to vás lituji. Protože nemáte-li peníze, nemáte ani čím platit, a tudíž vám sotva někdo něco nabídne.

Peníze prostě míváme, protože je ke své normální existenci potřebujeme. Co chvíli po nás někdo chce, abychom mu zaplatili, a my pak platíme, abychom získali to nabízené, o co máme zájem.

eura peníze

Ale abychom peníze měli, musíme si je vydělat. A tady mohou potenciálně vznikat první problémy. A to s tím, že naše příjmy nejsou závislé na tom, kolik peněz potřebujeme. Zaměstnavatelé nás platí podle toho, jak hodnotnou práci pro ně odvedeme, a ne podle toho, kolik bychom chtěli utrácet, a v soukromém podnikání se může někdy dokonce stát, že nám zákazníci ani nezaplatí. A pak je tu hodně velký problém, se kterým je nutné se vypořádat.

A když někdo potřebuje v dané chvíli víc peněz, než kolik jich vlastní? Co když má někdo utrácet a někdo třeba investovat do podnikání tolik, kolik mu nebylo dopřáno získat? Pak se velice často využívají půjčky, dávající možnost dočasné problémy zvládnout. Například americká nebankovní hypotéka americkahypoteka.cz, která má oproti jiným půjčkám tu přednost, že ji lze získat docela jistě, rychle, výhodně a za zvladatelných podmínek, které provázejí její splácení.

eura bankovky

Když si člověk chce vzít nebankovní hypotéku, musí počítat s tím, že po něm budou chtít záruku v podobě nemovitosti. Ale to je to jediné, na co se tu dá skutečně narazit a co může schválení této půjčky zkomplikovat. S ničím jiným tu problémy nebývají, a to bez ohledu na to, zda jde o půjčku spotřebitelskou nebo podnikatelskou. A když tu ta možnost je, proč bychom ji nevyužili?