Skip to content

Plot z betonových panelů nemusí být fádní


Jaký plot si vyberete Montáž MPC z nabídky betonových oplocení? Výrobci počítají s tím, že lidé mají rozdílný vkus, a že nebude stačit nabízet do prodeje pouze jediný vzor či barvu betonových odlitků, tím pádem se v prodejně stavebnin můžete setkat s vzorkovníkem betonových desek a sloupků ve více barvách a povrchových vzorech. Velmi často se tu objevují imitace lámaného kamene, dřeva, oblázků či geometrických útvarů, a co se týče barevného řešení, upřednostňuje se okrová, světle a tmavě hnědá, krémová, šedá či zabarvení spíše do zelena nebo do červena.

kamenná zídka

Na co bychom vás však rádi upozornili, je možnost barvy jednotlivých panelů mezi sebou střídat. Tímto způsobem vytvoříte buď dvoubarevný vzor v jedné linii, anebo necháte linii stoupat ve tvaru kaskády, anebo budete střídat jednotlivé panely do podoby šachovnicového pole. Zejména šachovnice vypadá velice působivě a dokáže oživit terén každé zahrady, úvozu, parkoviště, sportoviště, ať už se jedná o městskou část anebo venkov.

zeď s rostlinami

Další možností, jak plot realizovat, aby nebyl příliš všední, je kombinace betonu a dřeva. Z betonu se zhotoví podkladový sokl a horní část oplocení vyplní dřevěné latě. Budete-li se chtít inspirovat fotkami z Internetu, povšimnete si, že na některých se objevují latě svislé (podobně jako klasické plotovky nízkých dřevěných plůtků), a jiné využívají naopak polohy vodorovné. Velmi efektní je pokládat vodorovné latě mírně přes sebe, tím se vytvoří velice zajímavé řešení, které navozuje dojem prostorového uspořádání, což je v souladu s betonovým soklem řešení výrazné a stěží přehlédnutelné.

Ať už si zvolíte jakékoli řešení, plot z betonu je v podstatě bezúdržbový, s předpokládanou životností čtyřiceti let. Nevyžaduje žádné nátěry, penetrace, broušení povrchu a podobné náročné práce, jaké bývají zvykem u jiných typů oplocení.