Skip to content

Jak aranžovat květinové dekorace


Chystáte svůj slavný svatební den a postupně organizujete vše potřebné, od zajištění svatebních šatů až po oslavu v exteriéru? Svatby bývají pro organizátory různých akcí poměrně náročnou zkouškou, protože jde o specifické akce, které vyžadují jistá pravidla a případně bonton. A odbýt svatbu obyčejným posezením v restauraci se dvěma svědky, anebo dokonce ve stylu filmu „Kulový blesk“, kde se nevěsta paní Opatrná a ženich jménem Flieger brali na nuselské radnici za přítomnosti účastníků stěhovacího martyria, se jaksi nejen nesluší, ale pokazíte si tím svůj nejkrásnější den v životě.

svatební kytice

Svatební dny si lidé mnohdy vybavují i po letech v naprostých detailech, a tak je rozumnější pohrát si i se svatební výzdobou a užít si svůj den pak opravdu naplno.

S přípravou výzdoby vám může být nápomocná zkušená žena, například maminka či babička, která by si měla vědět rady s aranžováním květin na svatební stůl i na okolní předměty a prostory. Využije se k tomu aranžovací hmota Lepaso, do níž se zapichují jednotlivé stonky rostlin, aby tím vznikla velmi působivá dekorace přesně podle vašich představ.

kytice na svatební stůl

Aranžování rostlin na svatbu, ať už se jedná o živé květiny nebo sušené, bývá velmi zábavné a můžete do něj zasvětit i vaše příbuzné s dětmi, vaše sourozence i kamarády. Říká se, že „kdo si hraje, ten nezlobí“, a toto je jeden ze způsobů tvořivé hry pro děti i pro dospělé. Aranžováním také získáte cit pro barvy a prostorové uspořádání, bude se vám pak lépe odhadovat v některých životních momentech i dekorativní rozmístění předmětů v domácnosti, například volba závěsů, rolet, záclon, svítidel a pokojových rostlin. A možná, že některé z vás tato záliba osloví natolik, že se stanou úspěšnými bytovými designéry, co nesází zejména na předem dané módní trendy, ale na svou intuici a cit pro krásu a harmonii.