Skip to content

S autem z půjčovny dodávek v Praze 5 vzhůru na Berounku

Půjčovna dodávek v Praze 5 sídlí v místech, která nejsou příliš vzdálena od řeky Berounky. Stačí nahlédnout i do méně podrobné mapy, a zjistíte, že k Berounce vede poměrně dobré silniční spojení, a že pokud bychom se tam chtěli vypravit právě odtud, nebude to daleko. Proč vám nabízíme zrovna tuto lokalitu na krátký výlet či dlouhodobější dovolenou?

cestovní dodávka

Pronájem dodávky – dodávka je velmi praktický vůz, můžete v něm s rodinou a přáteli podniknout i delší výletní trasu a vzít s sebou jízdní kola nebo nafukovací kajaky či rafty. Teoreticky je možné za vozidlo zapřáhnout i přívěsný vozík a vézt polyetylenové či laminátové lodě.

Vodácká Berounka – Berounka je řeka ideální pro začátečníky, a dokonce ideálnější, než pro začátečníky doporučovaná Lužnice. Nejsou tu zrádné meandry a říční koryto je velmi přehledné. Je tu ovšem i překrásná příroda, pro tuto řeku typická, s niž se nikde jinde ve světě nesetkáte, a za slunečného počasí si tu užijete báječnou dovolenou. Není tu ani tolik vodáků, jako na Vltavě, která se bohužel mění v ryze komerční zábavu.

vůz na cesty

Cyklistická Berounka – dodávku odstavíte na parkovišti u penzionu, kde si sjednáte ubytování, a vyrazíte na cestu podél řeky. Nejzajímavější úsek je od Dolanského mostu až na Karlštejn, vyplatí se jej rozložit na pět dnů a každý den se posunout zhruba o třicet kilometrů vpřed po proudu řeky. Jsou tu překrásné výhledy do krajiny se západem slunce, například z Havlovy skály nad Liblínem, které byste tu ani nečekali.

Berounka pro pěší turistiku – a kdo fandí pěším výletům, zde je ještě více možností s kombinací přepravy do atraktivních lokalit pronajatou dodávkou. Neměli byste minout hrady Karlštejn a Křivoklát či zříceniny hradů Krašov, Týřov a Libštejn. Z některých je tak krásný výhled do údolí řeky, že si tu budete připadat, jako v pohádce.