Skip to content

Rekonstrukce domu a uložení věcí


Získali jste v dědictví dům po prarodičích, anebo rekreační chatu, kterou chcete obývat celoročně, a chystáte se k rychlému stěhování z města na venkov? A už máte jasno v tom, kam umístíte všechny předměty, když tušíte, že se do domu nevejdou, protože se v něm nachází jeho původní vybavení, kterým se chcete probrat, abyste některé věci zachovali? Toto může být docela problém a navíc žít ve skladišti není nic příjemného. Chce to zkrátka nějaké vhodné radikální řešení, ale jaké, když nemáte k dispozici kůlnu ani garáž?

lodní kontejnery

Mohli byste to provést například tak, že využijete pronájmu lodních kontejnerů. Jsou to ty známé ocelové krabice, ve kterých putuje zboží po moři či po souši, a v nichž je vše bezpečně uloženo a chráněno před větrem, deštěm, kroupami, sněhem či ledovkou. Kontejner je opravdu spolehlivé úložiště a někteří lidé si z nich vyrábí různé přístřešky, protože ví, že dovnitř nezatéká, nefouká a ani se příliš nepráší.

kontejnery na moři

Jestliže se rozhodnete vyzkoušet právě kontejner pro uložení věcí, po dohodě vám jej přistaví na určené místo nákladním autem s jeřábem, který jej složí třeba přímo před vchod do domu. Podstatné je zajistit jak přístupovou cestu pro nákladní auto, tak i volný prostor pro pokládku kontejneru. Rozměry boxů jsou šest metrů (nebo dvanáct metrů dle typu) na délku a dva a půl metru na šířku a výšku.

Délka pronájmu závisí na dohodě s pronajímatelem a může probíhat řádově v týdnech či měsících. Možné jsou jak krátkodobé, tak i dlouhodobé pronájmy, a ukládat do útrob boxů lze prakticky cokoli vás napadne s ohledem na rozměr, aby se to dovnitř také vešlo. Kontejnery mají uzamykatelná vrata, a tak je možné do nich umístit i cennější předměty, i když to samozřejmě není ocelový nedobytný trezor. Zlodějům však znesnadňuje jejich krádež zejména hluk, který vzniká při dobývání se do útrob boxu.