Skip to content

Někdy si musíme půjčovat


Finanční půjčka není zrovna dokonalá záležitost. Jistě, může to leckomu připadat na první pohled jako skvělá věc, protože když někdo potřebuje, dostane peníze třeba od nějaké finanční instituce a má se rázem lépe, než by se jinak měl, má daleko lepší finanční podmínky k životu, ale ve skutečnosti https://www.knihydobrovsky.cz/skutecne-osudy-2465 jde jenom o dočasné polepšení si, po kterém přichází naopak doba splácení, kdy člověk o své peníze přichází. A to o víc, než kolik si půjčil, protože jsou tu i úroky či poplatky, které se musí za takové půjčky také platit.

cizí mince

Takže je určitě dobré, když člověk dokáže žít za své vlastní peníze a půjčovat si nepotřebuje. Je to nejvýhodnější. Jenže někdy se to v životě seběhne tak, že to prostě už bez půjčky nejde. Někdy musí člověk třeba zaplatit velké peníze za něco, na co si nenašetřil, a někdy mu poklesnou příjmy natolik, že už ani běžné výdaje nezvládá. A tak si zkrátka někdy půjčku vzít musíme, ač to není, jak zaznělo, ideální řešení. A abychom to neměli nevýhodnější, než je nezbytně nutné, měli bychom aspoň vždy důkladně zvážit, pro jakou půjčku se rozhodneme. Abychom si vzali aspoň tu nejvýhodnější.

A nezáleží jenom na výhodnosti půjčky. Zvolená půjčka by se měla také řídit takovými pravidly, abychom měli vůbec šanci ji dostat. Protože půjčka, na kterou nemáme ve své situaci nárok, není vlastně k ničemu. Když ji nedostaneme, je zbytečné se o ni ucházet.

ležící bankovka

A kterou možnost si tedy vybrat, když si zrovna potřebujeme půjčit? Samozřejmě dostupnou a výhodnou, často tedy výlučně nebankovní hypotéku. Protože je to pro četné našince jedině nebankovní hypotéka, na kterou tito dosáhnou i při svých nevelkých příjmech a záznamech v registrech dlužníků. O to tady apriori nejde, na rozdíl od bankovních půjček, u kterých na tom záleží. A tudíž právě tady dostanou půjčené peníze i ti, kdo jsou skuteční chudáci, kteří takovou pomoc potřebují nejvíce.