Nu, kdo by se netěšil. Bude zase to hezké teplíčko a my se můžeme koupat ve vlastním. Nyní je však doba kontroly všeho, co se koupání týká. Takže se musí probrat například hadice, zda nezpuchřely, což občas dělávají, jsou-li špatně skladovány. Nebo se do nich mohly pustit myši.
Kontrolovat se musí vlastně všechno, třeba i to, zda je písek do pískové filtrace. Pokud není, musí se koupit.
Filtrace je totiž základ, bez kterého by se mohla voda v bazénu znečistit natolik, že by se v ní nedalo koupat. A co pak s tím? Voda se znečistí rychle a lehce, ale potom je na hodně dlouhé lokte její čištění. A ne vždy je úspěšné.
Voda vlastně při filtraci protéká kolem miniaturních zrníček písku, který je pórovitý. Tedy ta zrníčka. A mají hrany, a právě díky tomu se voda čistí. Ovšem také hrany obrušuje. Takže se ztrácí schopnost písku vodu čistit. Proto se musí občas také propláchnout. Po jisté době je však nutná jeho výměna. Takže je nutné ten starý vyjmout a dát nový. Ten starý se nemusí nutně vyhazovat. Lze jej použít například na vysypání cestiček v zahrádce. Nebo jinak, dle nápadu.
Nu a když máme vyměněno, je možno opět filtraci zapnout. Voda bude opět čistá. Ovšem ani filtrace není všemocná, takové ty větší kusy, například listí a klacíky nutno sesbírat ručně. Ne, nemyslím abyste hupli do vody a sbírali to dvěma prsty a dávali do nějaké nádoby. Na to byste měli mít síťku s teleskopickou tyčí. Tou lze sesbírat největší nečistoty. Ale ani tímto není vyhráno.
K naprosto dokonalé vodě je třeba použít také to, co dokáže zlikvidovat částice, které filtrace propustí. Zde již musí zasáhnout chemie. Ta s tím dokáže udělat pořádek raz dva. Nu a když už je všechno zkontrolováno, tak je možno těšit se na léto samotné ještě více. A kdo nemůže vydržet a je otužilý, tak klidně může do vody. Vždyť venku už je i patnáct stupňů.