Skip to content

Naše hry

Také patříte k těm lidem, kteří si opravdu moc rádi a často hrají? Vzpomínám si na sebe, když jsem byla malá holka bylo mi asi kolem deset let. Bydleli jsme ještě v takovém řadovém domečku na velké ulici, kde bylo právě opravdu hodně dětí. Nevím, jestli to byla náhoda anebo to tak bylo udělané schválně, že stát nabízel mladým rodinám zrovna tyto řadové domy. Protože když jsme se tam nastěhovali s rodinou, tak mi bylo asi čerstvých pět let. A když jsem se potom podívala okolo sebe a byla jsem venku, tak jsem zjistila, že okolo jsou opravdu samé malé děti, a to přibližně v mém věku. Samozřejmě, že některé děti byly o něco mladší, ale také některé děti zase byly o něco starší.

A šachy mě baví.

Ani vám nemusím popisovat, jak tu bylo všechno perfektní. Stačilo jenom jít před dům a podívat se a ihned jste viděli všechny děti, které si mezi sebou hrály. Nebylo to tak, jak je to dnes. Dneska všechny děti sedí jenom stále doma na počítači anebo na mobilním telefonu a vůbec je nezajímají venkovní hry, jako například badminton nebo fotbal anebo skákání panáka. Já sama jsem milovala hry od útlého dětství. Moc ráda jsem skákala panáka anebo také jsme hráli šipkovanou. Víte vůbec, jak se hraje šipkovaná? Je to už také taková retro hra, které jsme ještě hrávali také na táboře a také mezi dětmi u nás v řadové ulici.

Jak se bavíte?

Vždycky jsme si udělali několik šipek, které vedly vždycky kolem dvou ulic, takže to byla opravdu veliká zábava, i když to bylo jenom na chvíli. Vždycky celá hra byla prolita asi za patnáct nebo dvacet minut, ale řeknu vám, že to byla taková sranda, že to opravdu každého bavilo. Kolikrát jsme také ukecali naše rodiče, aby si šla zahrát šipkovanou s námi anebo aby šli s námi skákat panáka. Já věřím tomu, že hry jsou pro každého člověka velice důležité. Hry nejsou důležité jenom pro dítě a dospívající, ale také pro dospělé lidi. Protože mám za to, že když lidé si hrají různé hry ve společnosti svých přátel a dalších lidí, tak je to vlastně uklidňuje a je to podle mého názoru také taková relaxační technika. A hry jsou tady s námi, aby se lidé také spojovali a aby si odpočinuli od všedních starostí.