Skip to content

Můžeme si koupit auto na leasing bez registru?


Mnozí lidé se dnes bez vlastního automobilu neobejdou. Jistě, máme celkem dobře rozvinutou síť hromadné dopravy, ať už městské či meziměstské, avšak pravdou je, že ani ona nestačí. Zvláště pak na malých vesnicích a v osadách, kam zajíždí autobus dvakrát denně. Když se pak potřebujeme rychle někam dostat, pak to bez auta zkrátka a dobře nejde.

vnitřek automobilu

Problém je v tom, že auto není zrovna levná záležitost. To platí zvláště, pokud chceme nějaké lepší a žádnou ojetinu „za pár šupů“. Jen málokdo má však takovou částku ihned po ruce. Je proto pochopitelné, že si jej často bereme na leasing. I ten však může mít hned několik různých forem, z nichž si můžeme vybrat podle našich potřeb. Jednou z nich je možnost koupit si auto na leasing bez rehttps://goldbanking.cz/nabidka/gistru. Co to ale přesně znamená?

Když si zažádáme o leasing, pak jsme obvykle mimo jiné prověřeni v registru dlužníků. Zde se poskytovatel přesvědčí, že v současné době nesplácíme žádnou další půjčku, a pokud ano, jak velká daná splátka je. Tak se může rozhodnout, zda se mu skutečně vyplatí nám jej poskytnout, nebo nikoliv, neboť si je v podstatě jist, že nebudeme schopni splácet. To však znamená, že valná část lidí bude vyřazena, neboť podle statistik zde má záznam nadpoloviční většina dospělé populace, byť ne všichni se tam dostali vlastní vinou.

nový automobil

Proto je pro mnohé z nich nabídka leasingu bez registru jedinou možností, jak si nové auto opatřit. Je však potřeba se mít na pozoru a dobře si přečíst veškeré podmínky, které poskytovatel stanovuje. Některé z nich totiž mohou být pro nás značně nevýhodné. Také neuškodí se podívat, kolik peněz navíc nakonec zaplatíme, abychom později nelitovali.

Je samozřejmé, že mnohem lepší a výhodnější je si na auto našetřit. Ne vždy je to však možné, někdy jej zkrátka potřebujeme hned. V takovém případě bychom však měli dávat pozor, který z nabízených leasingů si vezmeme. Přeci jen, budeme jej splácet mnoho let.