Skip to content

Kde sehnat peníze?


Čím se vyznačují úspěšní podnikatelé? Někdy zvučným jménem, někdy i ohromnou prosperující firmou, někdy mnoha zaměstnanci a třeba i globálním dosahem jejich působnosti, každopádně ale hlavně tím, že se jim daří vydělávat dost velké množství peněz. Tolik, aby se dalo zaplatit všechno, co souvisí s jejich byznysem, a také aby zbyl dostatek finančních prostředků i na ně samotné.

A jsou všichni soukromí podnikatelé úspěšní? Samozřejmě, že ne. Všichni by chtěli podnikatelských úspěchů dosahovat, jenže je celá řada důvodů, proč v tom ani navzdory té největší snaze nejsou úspěšní. A třeba nejen že dost nevydělávají, ale také přímo prodělávají.

jedna mince

A co je údělem neúspěšných podnikatelů? Hlavně snaha o nápravu problémů, které dotyční mají. Firmy se musí udržet nad vodou, takže se musí sehnat i peníze na nezbytné vklady, aby to neskončilo neslavně a po komplikacích opět byla naděje na úspěchy.

Ale peníze se shánějí jen velmi těžko. Dokonce i jenom půjčky. Někdo by si sice mohl myslet, že si podnikatel zajde do banky, vezme si půjčku a tu později splatí z příštích příjmů, jenže tak to velmi často nechodí. Banky nepůjčují jen tak někomu, a to proto, že zejména podnikatelé, jimž se nevede nijak světoborně, nedokážou nabídnout žádoucí záruky splácení. A když nemají velké příjmy a čisté registry dlužníků, u bank nepochodí.

cizí bankovky

Ale americká hypotéka bez doložení příjmu může pomoci i v té nejsložitější situaci. A chce to jenom vědět, kde se tato nabízí a za jakých podmínek. A pokud je podnikatel vlastníkem nějakého nemovitého majetku a může ho tu dát do zástavy, s velkou pravděpodobností uspěje.

Nemovitost je více než dobrou zárukou vrácení půjčených peněz, a proto se nebankovní společnost u své hypotéky nijak zvlášť nestará ani o solventnost žadatelů, ani o jejich registry dlužníků. A to je šance, kterou prostě podnikatelé nemohou nevyužít, když jsou v tísni a potřebují finanční pomoc.