Skip to content

Dobré rady jsou nad zlato


Jsou firmy, v nichž si jejich majitelé dokážou s financemi jednoduše poradit sami. Je tu poměrně málo zákazníků či obchodních partnerů, je tu poměrně malý a přehledný obrat, a tudíž se v tom dokáže ten podnikající člověk zorientovat. A třeba rozumí financím natolik, že si poradí i s účetnictvím, i s povinnými odvody.

Ale pak jsou tu i podniky, v nichž to tak prosté není. A jejich majitelé by se pak zřejmě zbláznili, kdyby měli kromě podnikání, tedy práce, řešit ještě zúčtování s obchodními partnery, se státní kasou, zdravotními pojišťovnami atd.

A co lze doporučit podnikatelům, kteří už se se svými podnikovými financemi nezvládají vypořádat nebo kteří na to nemají dostatek času nebo náladu? Přece to, aby si najali někoho, kdo to udělá za ně.

stočené bankovky

Takovým podnikatelům se někdy vyplatí zaměstnat odborníky, kteří tu budou od toho, aby vyřizovali účetní záležitosti. A když se jim to nevyplatí? Pak mohou využít i externí pomoc. Poradenské služby jkcredit.cz jim v takovém případě prokážou právě takové služby, jaké jsou potřeba.

Tato rodinná účetní firma se dokáže podnikům postarat o ledacos. Dohlédne na finanční a mzdové účetnictví, může provádět cenové kalkulace a navrhovat firemní ceníky, spravovat finanční toky, koordinovat finanční a IT audit, připravovat roční finanční plány a měsíčně, čtvrtletně a ročně kontrolovat jejich plnění a podobně.

ležící dolary

Podnikatel, který pro svou firmu tuto službu zajistí, tak může mít o starost míň a v klidu si podnikat. Což je přece hlavní smysl jeho práce. Protože má díky takové odborné pomoci jistotu, že vše bude provedeno odborně a správně, budou dodržena všechna právní a ekonomická nařízení atd. A nevyjde to vůbec draze.

Taková pomoc je tedy opravdu nad zlato. Protože víte vy vůbec, kolik mají majitelé takových větších firmem práce? Až nad hlavu. A když jim někdo uleví aspoň v otázce správy financí, je to pomoc, která se neodmítá.