Skip to content

Vlastní domov


Útulné místo

Děti si nevybírají, kde a do háje situace se zrovna narodí, ovšem měli bychom jim dát dobré zázemí, kam se kdykoliv budou moci rádi vracet. První věcí je samotné bydlení, kde by měli mít vlastní pokoj, ve kterém jim nebude nic chybět. Samozřejmě s věkem se jejich požadavky budou měnit, takže je třeba na to myslet a mít zde prostor pro změny. Zejména u těch starších je důležité nás píchat jejich názoru. Majetek však není vše, protože zde přichází druhý bod a tím je péče s výchovou, což je velmi důležité, protože to utváří charakter dětí a má to vliv na jejich budoucnost.

otec s dcerou

Je důležité je podporovat ve věcech, které je baví a ve vzdělání, protože díky němu můžou v dospělosti získat lepší práci a vydělávat více peněz. Samozřejmě slušný plat může mít i žádaný řemeslník, takže je potřeba dát jim jistou volnost ve výběru. Nakonec spolu můžete mít ještě dost hezký vztah i v době, kdy se od Vás odstěhují a budou mít vlastní rodinu.

Nové bydlení

Právě v tomto okamžiku vlastní rodiny přichází mnohdy nákup vlastního bydlení, abychom měli zase hezké místo k bydlení a jistotu, že nás nikdo nevyhodí z nájmu. Představa je to hezká, ale kde na tuto záležitost vzít peníze? Pravděpodobně se nevyhneme hypotéce, která Vám poskytne peníze do krátké doby, akorát musíte dát jistou část celkové sumy nemovitosti ze svého.

modrý dům

Následovat bude několik let splácení a následně už budete mít klid. Možná si říkáte, že splácet deštíky let je velká zátěž, ovšem peníze jdou do Vašeho bydlení, takže je to lepší, než platit nájem za něco, co nikdy nebude Vaše. Co dělat v případě odmítnutí v bance? Je to poměrně jednoduché, protože existují i nebankovní hypotéky Nebankovnihypoteky, kde za o něco vyšší úrok jsou schopni přehlédnout nějaké ty problémy v minulosti. Samozřejmě i zde se nevyhnete řádnému plnění svých povinností, což znamená řádné splácení dle smluveného splátkového kalendáře.