Skip to content

Proč je dobré na některé filmy chodit do kina

Mnozí by současnost charakterizovali mimo jiné také jako úpadek kultury. V porovnání s minulostí dnes kina navštěvuje mnohem méně lidí, o divadlech ani nemluvě. A není divu, koneckonců se na ně můžeme kdykoliv podívat na svém počítači či mobilním telefonu, a to v klidu bez toho, že bychom se museli mačkat ve frontě s ostatními, nebo riskovali, že člověk vedle nás bude nevychovaný a zkazí nám celé představení.

 

promítání filmu v kině

 

Navzdory tomu je však pravdou, že existují filmy, na které se do kina rozhodně jít vyplatí. Většina lidí si to hned neuvědomí, avšak je poměrně jiný zážitek vidět jej na televizní obrazovce či monitoru počítače, nebo na velkém plátně, zvláště v IMAXu. A některé z filmů jsou pro velká plátna přímo určeny.

 

Je totiž pravdou, že některé detaily vyniknou nejlépe právě na velkém plátně, nehledě na to, že nás to doslova vtáhne do děje, neboť budeme v podstatě obrazem obklopeni, o zvuku ani nemluvě. Ten se totiž v kinech ozývá ze všech stran a dává nám skutečně 3D zážitek. Jednoduše řečeno, máme pocit, jako by se události na plátně odehrávaly skutečně okolo nás.

 

opona v divadle

 

Pokud jde o divadelní představení, i zde platí něco podobného, zejména pokud se týká akustiky. Zde se ale přidává také atmosféra, která je u divadla v podstatě nezaměnitelná. Když se vám navíc podaří natrefit na skutečně kvalitní herce, pak se jedná o skutečně jedinečný zážitek, kterému se jen máloco vyrovná a který s vámi zůstane po celý život.

 

Jistě, nelze zastírat, že kina ani divadla nejsou zadarmo, zvláště ta větší a kvalitnější. Navíc, čím lepší a známější představení, tím více si také jejich provozovatelé účtují, neboť vědí, že lidé na ně půjdou. I tak se však, jak již bylo řečeno, v některých případech skutečně návštěva těchto zařízení vyplatí, zvláště pokud chceme mít skutečně neopakovatelný zážitek, o kterém budeme svým přátelům ještě dlouho vyprávět.