Skip to content

Jak funguje lékárenský velkoobchod a co o něm máme vědět.

Zdraví je součástí našich životů. A pokud by nám snad někdy mělo selhat zdraví, přišli bychom o to jediné, co máme. Je proto vhodné o svoje zdraví adekvátně pečovat. A to nejen ve chvílích, kdy už jsme na tom špatně. A musíme například ležet na lůžku v nemocnici. Anebo na jednotce intenzivní péče. Měli bychom ještě předtím, než se to stane se soustředit na náš životní styl. Děláme vše pro svoje zdraví? A jak vlastně žijeme? Nedalo by se přece jenom někde trochu ubrat anebo naopak přidat? Mezi hlavní zásady zdravého životního stylu patří: dostatečně a kvalitně spát. Divili byste se, jak moc dokáže spánek pomoci se zdravím. A také pohyb.

léky

Ten je opravdu základem například pro starší lidi. Ti obzvlášť potřebují pohyb k tomu, aby jejich zdraví nebylo zdevastované a měli ještě dostatek aktivních chvil. A samozřejmě nezapomínat jíst zdravá jídla a pít hodně vody. To jsou všeobecné rady, jak si udržet zdraví. A pokud již nějaké ty léky berete, snažte se, aby jich nebylo více. A jak vlastně distribuce léčiv probíhá? Tak samozřejmě i lékárny mají svoje zásobovatele a tím jsou většinou lékárenské velkoobchody. A tam si lékaři a lékárníci mohou udělat objednávky zboží, které jim právě došlo anebo dochází. Správně by se sklady s léčivy měly kontrolovat minimálně jednou týdně. Aby právě nemohlo dojít k vyprázdnění skladu a k nedostačujícímu množství léčiv v lékárně. A tak tedy po zkontrolování skladu se přejde k objednávce. A většinou v lékárenských velkoobchodech máte množstevní cenu. A ta je mnohem nižší než ta, za jakou se pak daný lék prodává.

doktor

Ale pro normálního občana je nemožné v takových to velkoobchodech nakupovat. Tak důvod je velmi zřejmý. Léčiva nejsou potraviny, a tak se musí přísně stržit. A není vhodné, aby každý si chodil nakupovat do lékárenského velkoobchodu https://technolife.cz/pharmacy-supply/ jako do sámošky. Umíte si představit ten chaos? Ne, léky by měly dostávat jen opravdu nemocní, a to na základě předpisu, který jim vyhotoví jejich obvodní lékař. A jedině obvodní lékař by měl mít přístup do velkoobchodů, kde může nakoupit za zvýhodněné ceny. A je to tak normální a správné.